صفحه شخصی SazeApps ـ گروه نرم‌افزاری سازه   
 
نام و نام خانوادگی: SazeApps ـ گروه نرم‌افزاری سازه
تاریخ عضویت:  1396/05/21
 روزنوشت ها    
 

 اپلیکیشن «طراحی تیرهای ساخته‌شده از ورق» ـ SazeApps بخش عمران

6


SazeApps محصولی جدید از «گروه نرم‌افزاری سازه» است، که با تولید اپلیکیشن‌های تخصصی عمرانی برای تلفن‌های همراه و تبلت‌ها سعی در کمک به دانشگاهیان و مهندسانِ این رشته دارد. یکی از اولین محصولات SazeApps که هم‌اکنون آماده‌ی ارائه به شما مهندسان، استادان و دانشجویانِ رشته‌های عمران است، اپلیکیشن «طراحی تیرهای ساخته‌شده از ورق» می‌باشد.

در سال‌های اخیر با غالب شدنِ متٌد طراحی LRFD و همچنین چاپ آیین‌نامه‌های جدید مبحث دهم و AISC و نیز ناآشناییِ طیف گسترده‌ای از مهندسان با مفاهیم و نیز پارامترهای طراحیِ این‌گونه آیین‌نامه‌ها، نیاز به نرم‌افزارهای محاسباتی در این زمینه بیش از پیش احساس می‌شود.

تا چند سال پیش مهندسان می‌توانستند حداکثر با داشتن یک کتاب اشتال و کمک گرفتن از حافظه و نیز یک ماشین حساب مهندسی، بسیاری از محاسبات مربوط به طرح قطعات اصلی سازه‌های فولادی را به‌آسانی انجام دهند؛ ولی اکنون با تغییر رویکرد عملکردیِ آیین‌نامه‌ها و محاسبات پیچیده‌ی مربوط به برخی از معیارهای طراحی، امکان به خاطر سپردنِ این‌گونه روابط طراحی عملاً امکان‌پذیر نیست.

بر این اساس، اپلیکیشن «طراحی تیرهای ساخته‌شده از ورق» یا به عبارت دیگر، «طراحی تیرورق در حالت‌های متقارن و نامتقارن» طراحی شد و توسعه یافت و اکنون در اختیار شماست.

استفاده از این نرم‌افزار بسیار کاربرپسند بوده و محاسبات دستی زیادی را حذف می‌نماید. به‌کارگیریِ این نرم‌افزار را به‌عنوان یک ابزار کمک‌درسی توانمند به همه‌ی مهندسان، استادان و دانشجویانِ دوره‌های لیسانس، فوق‌لیسانس و دکتری در رشته‌ی عمران توصیه می‌کنیم.
■ آگاهی‌ها و جزییات بیش‌تر درباره‌ی محصولات سازه‌اَپس : sazeapps.com

شنبه 28 مرداد 1396 ساعت 14:29  
 نظرات